Vállalkozások regionális munkaerő támogatása

Vállalkozások regionális munkaerő támogatása. Támogatás vállalkozások számára, a munkaerőpiaci program szempontjából hátrányos helyzetű személyek foglalkoztatásának támogatására.

A támogatás összege: legfeljebb havi 150.000 Ft

Támogatás formája: vissza nem térítendő támogatás

A munkaadók munkaerőpiaci programban az állami foglalkoztatási szervként eljáró járási hivatalához benyújtott kérelem alapján kaphatnak támogatást, ha a munkaerőpiaci program szempontjából hátrányos helyzetű személyt, vagyis

  1. 25 éves életkort be nem töltött álláskeresőt,
  2. 25-30 év közötti pályakezdő álláskeresőt,
  3. 50 év feletti álláskeresőt,
  4. legfeljebb alapfokú iskolai végzettséggel rendelkező álláskeresőt,
  5. tartósan, legalább 6 hónapja regisztrált álláskeresőt,
  6. a közfoglalkoztatásból a versenyszférába visszavezethető álláskeresőt, aki legfeljebb 30 napja lépett ki a közfoglalkoztatásból,
  7. megváltozott munkaképességű személyt,
  8. vidékies területen élő álláskeresőt,
  9. kérelem beadását megelőző 12 hónapon belül csecsemőgondozási díjban, örökbefogadói díjban részesült; illetve gyermekgondozást segítő ellátásban, gyermekgondozási díjban, gyermeknevelési támogatásban, ápolási díjban, gyermekek otthongondozási díjában részesült, vagy részesülő álláskeresőt

foglalkoztatnak munkaviszony keretében teljes munkaidőben, vagy legalább a napi 4 órát elérő részmunkaidőben.

A támogatás a Közép-Magyarországon kívüli régiókban érhető el.

A támogatás hónapokban állapítható meg, amelynek folyósítási időtartama legfeljebb 6 hónap lehet, azzal, hogy a támogatás utolsó napja legkésőbb 2023. június 30. napja lehet.

A támogatás igénybevételével egyidejűleg ugyanazon személy foglalkoztatására tekintettel – az adójogi jogszabályoknak megfelelően – az adókedvezmények (például a szociális hozzájárulási adóról szóló törvény általi kedvezmények) is érvényesíthetőek. Ezen adókedvezmények mellett a támogatás egyidejűleg, ugyanazon személyre tekintettel a következők szerint vehető igénybe: a halmozódás eredményeképpen a bruttó támogatási intenzitás nem haladhatja meg a bérköltségek 100%-át a munkavállaló foglalkoztatásának bármely időszaka alatt.

Amennyiben ismert a foglalkoztatni kívánt regisztrált álláskereső személye, akkor a kérelemben fel kell tüntetni az adatait és ebben az esetben nem kell Munkaerőigény bejelentő lapot benyújtani a munkáltatónak a járási hivatalhoz. Ha még nem ismert az álláskereső személye, abban az esetben a munkáltatónak vállalnia kell, hogy a kérelem beadásával egyidejűleg munkaerőigényét is bejelenti a járási hivatalnak.

A munkaadónak vállalnia szükséges, hogy a foglalkoztatási kötelezettség alatt közös megegyezéssel nem szünteti meg a támogatott munkavállaló munkaviszonyát, valamint, hogy a foglalkoztatási kötelezettség alatt a munkaadó működésével összefüggő okból történő felmondással nem szünteti meg a támogatott munkavállaló, illetve a vele azonos vagy hasonló munkakörben foglalkoztatott munkavállalók munkaviszonyát. Illetve a támogatott munkavállaló munkaviszonyát a munkaadó a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (továbbiakban: Mt.) 79. § (1) bekezdés b) pontja alapján sem szünteti meg.

A munkáltató az alábbi két létszámbővítési szempont közül választhat és a számára előnyösebb alapján adhatja be kérelmét:

  • Az álláskereső foglalkoztatásának 2022. augusztus 15. napján érvényes, a 3/2010. (IV. 2.) KSH közlemény alapján számolt statisztikai állományi létszámához viszonyítva a munkavállalói létszám növekedését kell eredményeznie azzal, hogy minden részmunkaidős 1 főnek számít. Támogatás akkor adható, amennyiben a kérelem napján meglévő statisztikai állományi létszám azonos vagy nagyobb, mint 2022. augusztus 15. napján meglévő statisztikai létszám
  • Az álláskereső foglalkoztatásának a munkáltatói kérelem benyújtását megelőző 3 havi átlagos statisztikai létszámhoz viszonyítva a munkavállalói létszám nettó növekedését kell eredményeznie. Támogatás akkor adható, amennyiben a kérelem napján meglévő létszám azonos vagy nagyobb, mint a kérelem benyújtását megelőző 3 teljes lezárt hónap 3 havi nettó átlagos statisztikai állományi létszáma. (A nettó létszám kiszámítását részletesen az ÚTMUTATÓ munkaadó részére a nettó létszámnövekedés megállapításához munkaerőpiaci program keretében nyújtott munkahelyteremtő bérköltség támogatás című dokumentumban olvashatja.)

A Hirdetmény alapján nyújtott támogatás csekély összegű támogatásnak minősül, amelyet kizárólag az Európai Unió működéséről szóló szerződés 107. és 108. cikkének a csekély összegű támogatásokra való alkalmazásáról szóló, 2013. december 18-i 1407/2013/EU bizottsági rendelet (HL L 352, 2013. 12.24. 1.o) (a továbbiakban 1407/2013/EU bizottsági rendelet) szabályai alapján lehet nyújtani.

Böngésszen a pályázatírók között a Munkahelyi képzések támogatása (GINOP Plusz-3.2.1-21) című pályázat benyújtásához:

Pályázatírók vállalkozásoknak, vállalkozóknak

Népszerű pályázatok:

Külpiaci Növekedési Támogatási Program

MGFÜ Energetikai Tanácsadási Voucher Program

A tartósan álláskeresők komplex felmérésének és fejlesztésének támogatásával kiegészülő munkakipróbálási pilot program

Pályázat kertészeteknek ültetvénytelepítés és gyógynövénytermesztés támogatására

Pályázat állattartó telepek megújításának támogatására

Pályázat állattartó telepek fejlesztésének támogatására

Pályázat díszkertészeti kisvállalkozások támogatására

Pályázat kertészeti üvegházakhoz, hűtőházakhoz kapcsolódó, és post-harvest fejlesztések támogatására

Pályázat feldolgozó üzemek fejlesztésének támogatására

Pályázat feldolgozó üzemek komplex fejlesztésének támogatására

Szőlőültetvények szerkezetátalakításához és átállításához igényelhető támogatás 2024

Agro-ökológiai Programhoz kapcsolódó támogatás

KKV Technológia Plusz Hitelprogram GINOP Plusz-1.4.3-24

KAP fiatal mezőgazdasági termelői támogatás

Elektromos gépjármű beszerzést elősegítő hitelkonstrukció vállalkozások részére